تغییر رشته
دانشجوی پودمانی میتواند از رشته ای به رشته دیگر تغییر رشته دهد به شرط آنکه دیپلم متوسطه مرتبط با رشته مورد نظر مطابق با برنامه های درسی باشد و معدل دیپلم دانشجو از حد اقل معدل دیپلم آخرین فرد پذیرفته شده در رشته مورد نظر در آن مرکز کمتر نباشد . درصورتی دیپلم متوسطه مرتبط با رشته مورد نظر مطابق با برنامه های درسی نباشد . علاوه بر رعایت شرط فوق دانشجو ملزم به گذراندن دروس پيش نیاز آن رشته می باشد .
دروس پيشنياز
- كليه پذيرفته شدگان دوره هاي پودماني كه ديپلم آنها با دوره هايي كه در آن پذيرفته شده اند مرتبط نبوده و يا فاصله زماني اخذ ديپلم با پذيرش در دوره هاي پودماني بيش از چهار سال باشد مي بايست دروس جبراني را در گروه هاي مختلف به شرح ذيل به عنوان درس پيشنياز بگذرانند.
1- كليه پذيرفته شدگان در پودمانهاي مربوط به رشته هاي نرم افزار كامپيوتر، نرم افزار سيستم، سخت افزار كامپيوتر، تعميرات سخت افزار كامپيوتر، ماشين افزار، تعميرات مكانيكي، صنايع لاستيك، كنترل كيفي قطعات خودرو، هوانوردي و مهندسي پرواز در صورتي كه ديپلم متوسط آنان به غير از رشته رياضي فيزيك باشد، مي بايست حداقل دو درس رياضي و فيزيك را به عنوان پيش نياز در يك فرصت دو ماهه با قبولي حداقل نمره 10 بگذرانند و همچنين كليه پذيرفته شدگاني كه داراي ديپلم رشته رياضي فيزيك بوده و در دروس رياضي و فيزيك از بنيه علمي كافي برخوردار نباشند و يا در زمان پذيرش و ثبت نام بيش از 4 سال از اخذ ديپلم آنان گذشته است به تشخيص مركز مجري به پذيرفته شدگان توصيه گردد تا دروس فوق را به عنوان پيش نياز بگذارنند.
2- پذيرفته شدگان در پودمان هاي آموزشي مربوط به رشته هاي نقاشي ايراني، معماري، گرافيك رايانه، ساز ايراني، ساز ايراني، ساز جهاني و آواز ايراني در صورتي كه داراي ديپلم مرتبط نباشند مي بايست يك پودمان را به عنوان پودمان پيشنياز در مدت زمان دو ماهه و با كسب حدافل نمره 10 قبل از شروع رسمي دوره با موفقيت طي كنند.
3- در خصوص دوره هاي پودماني آموزش زبان انگليسي، مترجمي اسناد و مدارك و مترجمي نوار و فيلم از كليه پذيرفته شدگان قبل از ثبت نام و شروع رسمي دوره، امتحان تعيين سطح زبان انگليسي در مركز پذيرفته شده انجام مي پذيرد. پذيرفته شدگان در صورت كسب حد نصاب لازم مي توانند شروع رسمي دوره را داشته باشند و كليه افرادي كه حد نصاب لازم را به دست نياورند مي بايست آموزش خود را با پودمان جبراني زبان انگليسي در يك دوره دو ماهه زبان شروع نمايند. شايان ذكر است كه شروع دوره رسمي منوط به اخذ حداقل نمره 10 در پودمان جبراني است.
4- در مجموعه دروس پیش نیاز پودمانهاي دارندگان مدرک علوم تجربی که پیش دانشگاهی را گذرانده و از دروس پیش نیاز رشته مورد نظر نمره بالا تر از 12 اخذ نموده اند نیاز به گذراندن دروس پیش نیاز ندارند .
تبصره : مبلغ شهريه دريافتي از كسانيكه ملزم به شركت در دوره هاي پيش نياز مي باشند به ميزان 70% شهريه مصوب هيئت امناء دانشگاه در هر گروه آموزشي بوده و مراكز مجري از پرداخت حق السهم به ميزان 15% معاف مي گردند.


نظرسنجی
به نظر شما کدامیک از رشته های دانشگاه آینده شغلی بهتری دارند؟
حسابداری فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT) معماری و ساختمان مدیریت - اموراداری حقوق مدیریت امور فرهنگی حقوق اداری برق عمران تربیت مربی پیش دبستانی
نمایش نتایج نظرسنجی
آمار سایت
بازدید کننده آنلاین : ۱ نفر
بازدید امروز : ۶۲ بار
بازدید دیروز : ۸۲ بار
بازدید این ماه : ۶۶۲ بار
بازدید کل : ۶۹۷۲۰۶ بار